Komornik, czy już nic nie można zrobić?

Komornik

Komornik, czy już nic nie można zrobić?

Większość osób otrzymując pismo od komornika o wszczęciu postępowania egzekucyjnego uważa, że już nic nie da się zrobić. A to, jest największym błędem dłużnika. Często jest tak, że dopiero wtedy dłużnik dowiaduje się o tym, że jest coś winien, lub że został wydany nakaz zapłaty.

 
Po otrzymaniu takiego pisma radziłbym od razu udać się do prawnika, ponieważ terminy są krótkie, np. 7 dni na zaskarżenie klauzuli prawomocności itd.

 
W mojej praktyce bywały takie sytuacje, że uchylałem nakaz zapłaty, który został wydany kilkanaście lat temu, a komornik już ściągnął z konta większość należności. Efekt był taki, że pieniądze wróciły na konto dłużnika, a pozew został oddalony.

 
Postępowania windykacyjne są odformalizowane i szybkie. A jeżeli jest coś szybkie to najczęściej jest obarczone wieloma błędami i moim zadaniem jest te błędy znaleźć i wykorzystać w interesie dłużnika.

 
Roman Małecki
radca prawny

Kancelaria Prawna Roman Małecki
Kancelaria Prawna Roman Małecki
Świadczę usługi w Tczewie i okolicach. Zostałem wpisany na listę radców prawnych Okręgowej Izby Radców Prawnych w Gdańsku pod nr Gd/Gd/ 2553. Telefon: +48 601 691 844.   E-mail: kancelaria@maleckikancelaria.pl
Kancelaria Małecki
Użytkowanie serwisu oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności.
Więcej informacji